Хутор зеленого туризму "Воронья Слободка" прийняв участь у Пермакультурній зустрічі 2017р. “Екологічне фермерство та пермакультура”

За підсумками Пермакультурної зустрічі 2017 “Екологічне фермерство та пермакультура”усім учасникам було надіслано звіт, що додаємо нижче.

  Дякуємо нашим волонтерам, які допомогли провести цей масштабний захід! Саме ви допомогли в тому, що ми встигли зробити задумане і все вдалося!

Але стало зрозуміло, що помічників багато не буває :-). Тому всі, хто може, має бажання і час на розвиток пермакультури - вам сюди.

 Український пермакультурний рух розростається з кожним роком. Торішня пермакультурна зустріч зібрала 25 учасників, цього ж року більше 80 пермакультурщиків зібралися майже з усіх куточків України. Це наш перший захід, на якому робота організаційної команди була оплачена. Щоб підтримувати існуючу динаміку, ми формуватимемо ядро постійно працюючих людей - координаторів робочих груп та проектів (робота яких має та буде оплачуватися) та збільшуватимемо команду та залученість волонтерів (приєднуйтесь до наших груп у фейсбуці та гугл). Якщо ви здатні планувати власний час, сформувати бачення розвитку напряму, координувати роботу команди і хочете робити дійсно корисну справу для Землі та суспільства - запрошуємо вас до Правління нашої організації!

Запрошуємо усіх вас приєднатися до нашої організації! Таким чином ви зможете більше долучитися до пермакультурного руху України, користуватися ресурсами для проведення курсів та заходів та пермакультурною бібліотекою нашої організації.

Цьогорічна зустріч висвітлювалася на телеканалі Поділля-центр (див. відеозаписи) та у періодичних виданнях (“Сімейна газета” - стаття вийде у середині лютого, газета “Проскурів” - матеріал вийде у цю п'ятницю 3 лютого та в газеті Подільські вісті - номер за цей четвер 2 лютого). Можна вважати, що разом ми зробили серйозну заявку про існування пермакультури в Україні. Це стало можливим завдяки професійній роботі Дарині Щорс та Тетяни Швацької з освітнього проекту “Цікаві люди”, згурованості та підтримці таких потужних партнерів, як Клуб Органічного Землеробства та ВЕГО “Мама-86”, з якими ми маємо давню та успішну історію співпраці, допомозі колективу чудово технічно оснащеної Хмельницької обласної бібліотеки ім. М. Островського, інформаційній та фінансовій підримці Агенції сталого розвитку Хмельниччини.

В 2016 році український пермакультурний рух став частиною Європейської пермакультурної мережі. 21 січня ми провели першу робочу зустріч по створенню демонстаційно-освітніх центрів пермакультури, на якій було присутньо 19 учасників, презентовано 9 проектів центрів, та було вирішено розвивати мережу, спираючись на найкращі європейські практики. Для цього зокрема влітку 2017 заплановано ознайомчу поїздку на демонстраційні пермакультурні ферми східної Європи (просимо бажаючих заповнити цю анкету). Якщо ви теж хочете створити Центр Пермакультури - заповніть, будь ласка, цю анкету.

 Подібно до європейських пермакультурних зустрічей, на нашій вперше (і дуже успішно) було проведено дитячу програму та ярмарок екологічної продукції. Дякуємо всім, хто долучився!

 Закономірно, що Пермакультурна зустріч 2018 збере ще більше учасників. Якщо цьогоріч ми орієнтувалися на мінімальну кількість 50 людей і зібрали 100, на наступний рік орієнтовні цифри будуть 150 і 300, відповідно :-). Щоб гарно організувати та провести такий захід потрібна принаймні не менша підтримка місцевих організацій та спонсорів. В той час, як план або патерн заходу буде дещо іншим, щоб відповідати масштабу заходу. Якщо ви бажаєте стати організатором Пермакультурної зустрічі 2018 у вашому місті - будь ласка, заповніть цю форму.

Проте ми сподіваємось зустрітися з більшістю з вас ще цього року на сертифікаційному Курсі пермакультурного дизайну і нагадуємо, що лишається остання можливість

запросити до себе Курс пермакультурного дизайну. Це 72-годинний курс, який познайомить вас з усіма гранями пермакультури та дасть практичний досвід роботи над проектом пермакультурного дизайну. Курс є міжнародним стандартом належності до пермакльтурної спільноти, зокрема для участі у європейській та міжнародній пермакультурній конвергенції (остання проходитиме у кінці листопада - на початку грудня 2017). Так само цей курс є вимогою нашої організації до учасників мережі демонстраційно-освітніх центрів пермакультури, для формування екскурсійної групи для відвідування пермакультурних ферм у Словаччині, Чехії та Угорщині, що належать до цієї мережі, для спеціалізованного навчання пермакультурному фермерству та для членів правління нашої організації. До середини лютого ми пропонуємо учасникам пермакультурної зустрічі курс по “старій” ціні, після чого вартість участі підвищиться у зв’язку з необхідністю витрат на рекламу.

 Запрошуємо вас до співпраці та до наступних зустрічей!

З повагою,

Павло і Танька :-).

Павло Арданов, PhD

pavlo.ardanov(et)gmail.com,096-947-1612,

голова Громадської спілки "Пермакультура в Україні": http://www.permaculture.in.ua/

Гугл група (Email розсилка): http://groups.google.com.ua/group/permaukr

Facebook сторінка: https://www.facebook.com/PermacultureUkraine

 

«Воронья Слободка» фотопутешествие
Кулинарные фестивали фотопутешествие
Турагенство «ЮПИТЕР» фотопутешествие
Экзотические растения фотопутешествие
Парк археологи-
ческих культур
фотопутешествие